Jak sobie pomóc przy zatwardzeniu

Zatwardzenie może pojawić się jednorazowo w wyniku stresu lub przejedzenia przetworzonymi produktami. Problem pojawia się wtedy, gdy zaparcia pojawiają się regularnie. Jaka jest przyczyna nawracającego zatwardzenia i jak sobie z tym poradzić?

Mam zatwardzenie co zrobić i jak sobie pomóc?

Zatwardzenie to nic innego, jak problem z oddaniem stolca. Mimo że jelita wypełnione są niestrawionymi resztkami pokarmu, to masa kałowa nie chce przejść dalej. Problem zaparć zazwyczaj jest bardzo złożony. Na problemy z wypróżnieniem może składać się wiele czynników. Zatwardzenie zazwyczaj bierze się z nieprawidłowego sposobu żywienia. Przetworzone produkty, białe pieczywo, brak warzyw i owoców to najczęstszy powód zaparć. Kłopoty z oddaniem stolca mogą również brać się ze stresu lub z powodu zbyt małej aktywności ruchowej. Wprowadzenie pewnych zmian do naszego życia, z pewnością pomoże pozbyć się problemu zaparć i odzyskać poczucie komfortu po posiłku i nie tylko.

Jak natychmiastowo poradzić sobie z zatwardzeniem?

Mam zatwardzenie co robić, by natychmiast sobie ulżyć? Zanim przystąpimy do walki z zaparciami, by pozbyć się ich już na zawsze, musimy poradzić sobie z uporczywym zatwardzeniem, które dokucza nam w tej chwili. Przetrzymanie stolca dłużej niż 3 dni, może wiązać się z poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, dlatego działać należy szybko i skutecznie. Podczas zaparcia należy zadbać o dobre nawodnienie organizmu i pić jak najwięcej płynów. Najlepiej aby przyjmowane przez nas płyny nie zawierały zbędnych dodatków w postaci cukru. D popijania w ciągu dnia najlepsza jest zwykła woda i soki owocowe. Sok z jabłek zawiera dodatkowo duża ilość błonnika pokarmowego, co również może pomóc przy zaparciach. W celu natychmiastowego wypróżnienia warto przyjąć jedną łyżkę oleju rycynowego. Co jeszcze może pobudzić jelita do pracy? Właściwości przeczyszczające ma woda z ogórków kiszonych. Wypicie jednej szklanki o pojemności 200 ml może skutkować natychmiastowym wypróżnieniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *