Spożywczy trend

Fit i bio to ostatnimi czasy najbardziej charakterystyczne słowa, które pojawiają się w każdym sklepie. Za każdym razem możemy zauważyć coś zdrowego, coś co pozwoli żyć lepiej, zdrowiej.

Te bardzo popularne słowa powoli odchodzą w zapomnienie, dzisiaj producenci stawiają na produkty proteinowe. Cenne białko, które coraz częściej wiele osób kojarzy z dobrodziejstwem. Czasem zastanawiamy się co jeść, jak jeść by nasza dieta była zdrowa, bogata w proteiny. Jeszcze do niedawna uważano, że najwięcej białka można odnaleźć w mięsie, rybach, jajach, roślinach strączkowych a na pewno w nabiale. Dzisiaj nie wygląda to już tak wspaniale, wszystko może zawierać biało, łącznie z wodą, pizzą, naleśnikami lodami i innymi produktami.

Skąd ta zmiana? Wszystko za sprawą merketingu. Reklama, to bardzo silne narzędzie, obecnie to co było do niedawna rozpoznawane tylko w klubach fitness, dzisiaj znane jest w każdym sklepie i zawiera sporą część półek z produktami. Oczywiście co wiąże się z nową ceną.

Warto zwrócić uwagę, że co jakiś czas pojawia się nowa moda, nie zawsze jest ona jednak dla nas zdrowa. Kiedyś były bardzo polecane produkty niskotłuszczowe, niskosłodzone i podobne, po pewnym czasie okazało się, że wcale nie przynoszą aż tak wielu korzyści. Z tego też powodu warto zastanowić się czy jest sens aż tak bardzo ulegać nowej modzie, trendom w produktach spożywczych.

Nie można nic nikomu zabronić, jednak warto z umiarem podchodzi do rynkowych nowości, sporadyczne spożycie nowoczesnych produktów wcale nie musi być szkodliwe dla naszego organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *