Spożywczy trend

Fit i bio to ostatnimi czasy najbardziej charakterystyczne słowa, które pojawiają się w każdym sklepie. Za każdym razem możemy zauważyć coś zdrowego, coś co pozwoli żyć lepiej, zdrowiej.

Te bardzo popularne słowa powoli odchodzą w zapomnienie, dzisiaj producenci stawiają na produkty proteinowe. Cenne białko, które coraz częściej wiele osób kojarzy z dobrodziejstwem. Czasem zastanawiamy się co jeść, jak jeść by nasza dieta była zdrowa, bogata w proteiny. Jeszcze do niedawna uważano, że najwięcej białka można odnaleźć w mięsie, rybach, jajach, roślinach strączkowych a na pewno w nabiale. Dzisiaj nie wygląda to już tak wspaniale, wszystko może zawierać biało, łącznie z wodą, pizzą, naleśnikami lodami i innymi produktami.

Skąd ta zmiana? Wszystko za sprawą merketingu. Reklama, to bardzo silne narzędzie, obecnie to co było do niedawna rozpoznawane tylko w klubach fitness, dzisiaj znane jest w każdym sklepie i zawiera sporą część półek z produktami. Oczywiście co wiąże się z nową ceną.

Warto zwrócić uwagę, że co jakiś czas pojawia się nowa moda, nie zawsze jest ona jednak dla nas zdrowa. Kiedyś były bardzo polecane produkty niskotłuszczowe, niskosłodzone i podobne, po pewnym czasie okazało się, że wcale nie przynoszą aż tak wielu korzyści. Z tego też powodu warto zastanowić się czy jest sens aż tak bardzo ulegać nowej modzie, trendom w produktach spożywczych.

Nie można nic nikomu zabronić, jednak warto z umiarem podchodzi do rynkowych nowości, sporadyczne spożycie nowoczesnych produktów wcale nie musi być szkodliwe dla naszego organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *