Atrakcje w Redzie i okolicy

Kiedy jedziemy na półwysep helski musimy przejechać przez Redę – miasto liczące około 25 tysięcy mieszkańców. Reda oraz dwa inne miasta, Wejherowo i Rumia tworzą Małe Trójmiasto Kaszubskie. Odpowiednik większego Trójmiasta, gdzie znajduje się Gdynia, Sopot i Gdańsk. Właśnie na obszarze Trójmiasta przebywają głównie turyści, najczęściej w ogóle nie wiedząc o istnieniu Małego Trójmiasta, a szkoda, bo też ma swój urok. Szczególnie Reda, w której można skorzystać z wielu atrakcji obecnych w aquaparku, ponadto wokół funkcjonuje sporo miejsc przyjaznych rodzinom.

Atrakcje dla dzieci Reda

1. JUMPCITY
Ul. Grunwaldzka 108, 84-230 Rumia
Tel. 58 380 17 65

Przestrzeń przeznaczona dla wszystkich osób lubiących wysoko skakać. Pomieszczenie zajmują trampoliny, na których można nie tylko się dobrze bawić, ale również ćwiczyć akrobatykę.

2. AQUAPARK
Ul. Morska 5, 84-240 Reda
Tel. 58 382 35 00

Niesamowite miejsce łączące w sobie wiele funkcji rozrywkowych. Najważniejszą pozycje zajmują atrakcje wodne, między innymi ogromna zjeżdżalnia. Dostępne jest też spa i sauna. Dodatkowe punkty w obiekcie to papugarnia z siedzącymi w klatkach papugami. Klockolandia do układania przeróżnych budowli czy crazy carts szkolące jazdę. Można oglądać także filmy w kinie 7D.

3. FUNPARK CROCO-ROCO CROCUSIOWY ZAMEK
Ul. Gdańska 30, Reda
Tel. 533 033 345

Park dla dzieci oferujący trampoliny, zjeżdżalnie, baseny z kulkami oraz dużo więcej. Można zorganizować w parku urodziny albo zamówić na przyjęcie animatora, który poprowadzi szereg zabaw.

4. MIEJSKI PARK RODZINNY
Ul. 1 Maja, 84-240 Reda

Idealne miejsce na rodzinny spacer. Do dyspozycji jest plac zabaw, a w sezonie letnim urządzanie są wydarzenia kulturalne oraz inne imprezy.

5. PARK EWOLUCJI
Sławutówko 14, 84-122 Żelistrzewo
Tel. 783 200 400

Przyjeżdżając do tego parku zobaczymy świat dinozaurów, w których sąsiedztwie funkcjonuje miasteczko jaskiniowców. Placówka edukuje w tematyce prehistorycznych czasów i proponuje szereg zabaw. Działa tutaj też punkt gastronomiczny z daniami obiadowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *