Aktywność fizyczna a dieta odchudzająca

Odchudzanie się jest procesem, w którym istotna jest zmiana nie tylko nawyków żywieniowych. Ważne jest także to, aby zmienić nawyki dotyczące aktywności fizycznej. W jaki sposób wprowadzić ćwiczenia do planu dnia i czy konieczne jest wykonywanie ich codziennie?
Ćwiczyć należy nie tylko ze względu na stosowaną dietę odchudzającą, ale również dla zdrowia. To nie oznacza jednak wielogodzinnego katowania się ćwiczeniami. Wręcz przeciwnie, znacznie lepiej jest postawić na umiarkowaną aktywność fizyczną, która jest znacznie zdrowsza.

 

Wiele osób wybiera więc bieganie, jako jedną z najbardziej dostępnych aktywności fizycznych. Ile razy w tygodniu biegać aby było to rzeczywiście zdrowe?
Bieganie codzienne niekoniecznie jest wskazane. Zwłaszcza na początku lepiej jest zdecydować się na bieganie co drugi lub nawet co trzeci dzień. Pozwoli to na regenerację organizmu. Dopiero po wyrobieniu kondycji możliwe jest wprowadzenie tego typu aktywności codziennie. Bieganie co drugi dzień nie oznacza, że w dniu bez biegania należy zrezygnować z ćwiczeń. Lepiej jednak wtedy postawić na lżejsze formy aktywności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *