Ile kosztuje egzamin CPE?

Egzamin Cambridge Proficiency to test na najwyższym poziomie zaawansowania. Jeśli uda nam się go zdać, będzie to oznaczać, że znamy język angielski na bardzo wysokim poziomie i jesteśmy w stanie dogadać się z każdym, niezależnie od tematu rozmowy. Jak wygląda taki egzamin i ile to kosztuje?

Ceny egzaminu językowego CPE

Egzamin CPE nie jest tani, ale bez wątpienia warto do niego podejść. Pozwala nam on na pracę za granicą. Co więcej, jeśli chcemy studiować w krajach anglojęzycznych, możemy spodziewać się tego, że uczelnia będzie wymagała od nas potwierdzenia naszej znajomości języka angielskiego. Ale ile to właściwie kosztuje? Cena zależy od tego czy chcemy napisać egzamin w placówce, czy przez internet. Na chwilę obecną ceny prezentują się w ten sposób:
Cena egzaminu Cambridge English: C2 Proficiency (PB – pisany w placówce, na papierze) – 680 złotych.
Cena egzaminu Cambridge English: C2 Proficiency (CB – pisany na komputerze w zaciszu naszego domu) – 699 złotych.
Jeśli zdecydujemy się pisać klasyczną wersję testu, będziemy musieli dojechać do placówki egzaminacyjnej w Warszawie.

Kto powinien podejść do egzaminu Cambridge Proficiency (CPE)?

Jest to egzamin przeznaczony dla osób zaawansowanych, a więc tych, które mówią po angielsku na poziomie C2 (w skali Rady Europejskiej). Nie ma egzaminu, który byłby na wyższym poziomie, niż CPE. Dlatego powinny podejść do niego tylko osoby, które wiedzą, że płynnie posługują się językiem angielskim. Co więcej, musimy być w stanie porozumieć się nie tylko w sytuacjach codziennych używając potocznego słownictwa, ale też w pracy czy na uczelni. Dlatego zanim przystąpimy do egzaminu powinniśmy poznać słownictwo akademickie i profesjonalne. Mówiąc prościej, chodzi o to, żebyśmy byli w stanie porozumieć się w języku angielskim w każdej sytuacji i rozmawiając z przeróżnymi osobami. Zanim zdecydujemy się na podejście do tego egzaminu, powinniśmy upewnić się, że nasze umiejętności są wystarczające, żebyśmy sobie z nim poradzili.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *