Posiłki na redukcje tkanki tłuszczowej czyli jak zredukować tkankę tłuszczową?

Jeśli chcesz z zaangażowaniem podejść do tematu redukcji tkanki tłuszczowej, konieczne jest być znał kilka podstawowych zasad, którymi zawsze warto się kierować.

Przede wszystkim musisz postawić sobie jasne cele, tylko dobrze sprecyzowany cel pozwoli ci skupić się na procesie, który cię czeka i osiągnąć wymarzone efekty. Ponadto warto byś przemyślał swoje działania i uświadomił sobie na czym polega redukcja. Wiedząc, ze 70% twojego powodzenia, to odpowiednio dobrana, zbilansowana dieta, możesz spokojnie wchodzić w kolejne etapy budowania sylwetki.
Czego powinieneś unikać? Pierwszą myślą jest oczywiście cukier, czyli słodycze. Małe pokusy, które czyhają na ciebie za każdym rogiem wątpliwości. Odnaleźć w sobie siłę, by przezwyciężać słabości, to ogromne wyzwanie – ale nie jest niewykonalne. Zadbaj o to by skład produktów, które włączasz do swojej diety, był prosty i jak najkrótszy – wtedy masz pewność, że spożywasz posiłki nieprzetworzone i w miarę naturalne.

Jak powinny wyglądać twoje posiłki na redukcje tkanki tłuszczowej?

Kluczowym ich aspektem jest JAKOŚĆ. Będziesz jadł byle jakie jedzenie – to będziesz osiągał byle jakie efekty, a chyba nie o to ci chodzi.
Źródłem węglowodanów w twoim jadłospisie powinny być kasze (szczególnie poleca się jaglaną i gryczaną), owsianka, chleb żytni. Zadbaj również o zdrowe tłuszcze – znajdziesz je w orzechach, maśle orzechowym 100%, oliwie z oliwek, oleju kokosowym. Pełnowartościowe białka także powinny znaleźć się na liście – kurczak i indyk (staraj się wybierać mięso ze sprawdzonych hodowli), dobrej jakości ryby: tuńczyk, dorsz, nabiał – chudy twaróg, jogurt naturalny.
Wprowadź do swojej diety warzywa, dostarczą ci one odpowiednią ilość witamin i błonnika. Warzywa w odróżnieniu do owoców, nie będą dostarczać ci aż takiej ilości cukrów prostych, na czas redukcji jest to lepszy wybór.
Oto kilka przykładów posiłków typowo redukcyjnych:

  • Jajecznica
  • Dorsz pieczony z dodatkiem kaszy i warzyw gotowanych na parze
  • Awokado + jajka sadzone
  • Koktajl truskawkowy z kefirem
  • Grillowana pierś z kurczaka z dodatkiem pieczonych ziemniaków + sałatka wielowarzywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *