Stylizacje męskie do pracy.

Moda męska różni się od damskiej pod wieloma względami, jednak również pod wieloma względami jest podobna a nawet identyczna. Przede wszystkim mężczyzna tak jak kobieta musi wyglądać elegancko i jednocześnie skromne, modnie, z wyczuciem, odpowiednim dobraniem kolorystycznym i krojem, oraz wieloma innymi rzeczami. Ponieważ moda męska najbardziej odznacza się w pracy biurowej to poniżej znajdziemy kilka stylizacji męskich idealnych do pracy właśnie w biurze.

Biznes dress code

Biznesowy dress code jest określony ścisłymi zasadami ubioru w biurze. Jest to najbardziej formalny dress code. Biznesowy dres code to ciemny garnitur z jasną koszulą tak aby kontrastowała z ciemnym garniturem. Garnitury powinny być w takich kolorach jak: granat, czerń, brąz czy ciemne odcienie szarości. Buty klasyczne- półbuty, odcieniem dopasowane do reszty stylizacji. Dodatki nie mogą być w krzykliwych kolorach, muszą być w klasycznym stylu i takie jak krawat, zegarek czy spinki do mankietów lub spinka na krawat. Jeśli już zdecydujemy się na krawat to powinien on być w stonowanych kolorach i z delikatnym wzorem, nic zanadto krzykliwego i przyciągającego wzrok.

Biurowy dress code

Dress code biurowy nie musi być sztywny i oficjalny, może on przybrać różne formy. Coraz częściej łączy się prostotę codziennego ubioru z elegancja ubioru biznesowego. Najczęściej są to eleganckie koszule pozbawione jakichkolwiek dodatków z materiałowymi spodniami lub dżinsami a do tego kardigan zamiast marynarki lub marynarka sportowa nie krępująca ruchów. Można również połączyć modną marynarkę z koszulka w stylu polo lub ze zwykłym T-shirtem. W takim ubiorze nie obowiązuje żadna reguła co do kolorów- można poszaleć i ubrać się w kolory w których czujemy się dobrze.

Praktyczny ubiór

Praktyczny ubiór i moda biurowa mogą iść ze sobą w parze. Wystarczy zrzucić nieco warstw ubrań i ubrać się w jaśniejsze, i bardziej przyjazne dla oka, kolory. Idealnym wyborem będzie przerzucenie się na koszule z bardziej zwiewnych materiałów, wykonane z naturalnych surowców niż sztuczne, nie przepuszczające powietrza materiały.

Jesienno- zimowe stylizacje

W okresie jesienno- zimowym biurowy dress code przechodzi modyfikacje, zamiast marynarek nosi się modne i grzejące kardigany, zamiast krawatów zakłada się modne męskie szale chroniące gardło przed chłodem, klasyczne półbuty zamienia się na wyższe i cieplejsze buty pasujące do całej stylizacji. A zamiast koszuli w jednolitych kolorach na przód wybijają się koszule w kratę w dobranych kolorach. Jak już zdecydujemy się na koszulę w jednolitym kolorze warto ubrać do niej wełniana kamizelę, wygląda ona modnie oraz chroni przed chłodem i powiewami wiatru.
Moda męska do pracy w biurze jest bardzo różnorodna. Niezależnie od stylów trzeba pamiętać, o tym że w stylizacji najważniejsza jest spójność, może to być spójność kolorystyczna, i to właśnie tą spójnością należy się kierować w doborze dobrze dobranych elementów ubioru. Warto zwrócić uwagę i pamiętać o dodatkach, które podkreślą naszą stylizację, a dodatkowo i nasz charakter, i sprawią że całość naszego ubioru będzie się świetnie prezentować.

Więcej w temacie dress code: https://strefamody.com.pl/stylizacje-meskie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *