Dieta odchudzająca bez wysiłku

Dieta odchudzająca wcale nie musi być droga czy skomplikowana. Wystarczy, że zastosujemy kilka podstawowych zasad i zgubimy nadprogramowe kilogramy bezpowrotnie.

 

Po pierwsze odchudzanie powinno trwać dłuższy czas. Dajmy chwilę naszemu ciału żeby przyzwyczaiło się do zmian jakie w nim zachodzą. Oczywiście kusza nas wszelkiego rodzaju diety cud, jednak zazwyczaj gwarantują nam one efekt jojo. Niechciane kilogramy wrócą ze zdwojoną siła. Zdecydowanie lepiej wprowadzić zdrowe nawyki, które będą nam towarzyszyć przez wiele lat.

Jedzmy jak najwięcej świeżych warzyw i owców. Najzdrowsze będą te sezonowe, znajdziemy w nich mnóstwo witamin i mikroelementów. Nie zapomnijmy o błonniku. Jest on bardzo ważnym składnikiem naszej diety. Co prawda nie ma on zbyt wielu właściwości odżywczych lecz pozytywnie wpływa na pracę naszych jelit. Pobudza je do działania. Dodatkowo pęcznieje w żołądku, szybciej czujemy się najedzeni. Dzięki temu w trakcie jednego posiłku zjemy zdecydowanie mniej. A więc spożyjemy mniej kalorii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *