Pilnowanie diety – możliwe sposoby

Stosowanie diety często wymaga wyrzeczeń. Dlatego też warto stosować pewne sposoby, które zwiększą motywację, a jednocześnie pozwolą na obserwowanie, czy zmieniony jadłospis nie wpływa niekorzystnie na zdrowie. Podstawowym sposobem, który umożliwia spełnienie tych warunków jest dziennik żywieniowy.
Dziennik, w którym zapisuje się spożyte pokarmy, a także wyniki pokazane przez wagę, może prowadzić każda osoba odchudzająca się. Jest to najprostsza metoda, aby zwiększyć motywację do stosowania diety, ponieważ każdą przekąskę należy zapisać. Obserwowanie wyników wagi może przynieść wiedzę w zakresie tego, jak dana dieta działa.

 

Obecnie jest to jeszcze prostsze, ponieważ zamiast stosować standardowe zapisy można skorzystać z aplikacji na telefon typu smartphone. Dzięki aplikacji możliwe jest zapisanie nie tylko wartości kalorycznej posiłku, ale także zawartości węglowodanów, tłuszczu i białka. W ten sposób można uniknąć spalania mięśni, co zdarza się w przypadku źle ułożonej radykalnej diety odchudzającej. Pomimo tego typu ułatwień warto jest udać się do specjalisty i przedstawić mu uzyskane wyniki, aby upewnić się, że odchudzanie przeprowadzane jest we właściwy sposób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *