Czy warto pić herbatę z pokrzywy?

Pokrzywa to jedno z najzdrowszych ziół. Korzystnie wpływa na pracę całego organizmu i właśnie dlatego ludzie tak chętnie korzystają z jej cennych właściwości. Można ją spożywać na wiele sposobów, jednak najczęściej jest pita w formie naparu. Tylko czy taka herbata to bezpieczne rozwiązanie? Czy każdy może korzystać z leczniczego działania pokrzywy?

Herbata z pokrzywy – właściwości

Herbata z pokrzywy to idealne rozwiązanie na wiele problemów w organizmie. Jest stosowana na różnego rodzaju dolegliwości układu pokarmowego. Ponadto gorący napar idealnie sprawdzi się podczas przeziębienie czy problemów z nieżytem nosa. Skutecznie rozrzedzi zalegającą wydzielinę, a dzięki dużej zawartości witamin będzie wspierać układ immunologiczny poprzez wzmacnianie odporności. Regularne picie herbaty z pokrzywy sprawi, że włosy oraz paznokcie staną się mocne i niełamliwe. Wszystko dzięki dużej zawartości witamin. Dodatkowo kondycja skóry będzie dużo lepsza.

Herbata z pokrzywy – przeciwwskazania

Herbata z pokrzywy to dla większości osób bezpieczne rozwiązanie. Mogą ją pić nawet kobiety w ciąży i w okresie laktacji. Jednak nie jest to roślina dla każdego. Kiedy nie należy z niej korzystać? Oto kilka przykładów:

-niebezpieczna dla cukrzyków ze względu na leki stosowane podczas tej choroby. Dodatkowo pokrzywa obniża poziom cukru we krwi,

-bardzo niebezpieczna dla osób borykających się z chorobami narządów rodnych. Szczególnie dla kobiet po zabiegach chirurgicznych macicy, nadżerce czy polipach

-niewskazana przy przewlekłych chorobach nerek oraz przy kamicy nerkowej

Należy pamiętać o odpowiedniej dawce herbaty z pokrzywy. Dziennie nie powinno się wypijać więcej niż 4 szklanki naparu. Nadmierne spożycie rośliny może spowodować niedobory soli mineralnych. Jednak zaleca się regularne stosowanie herbaty z pokrzywy, ponieważ właśnie wtedy przynosi pożądane efekty i ma korzystny wpływ na nasz organizm.

Nie da się ukryć, że lecznicze działanie pokrzywy jest cenione przez wielu ludzi, a przyjemność płynąca z picia herbaty gwarantuje miłe chwile.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *