Wawel na nowo

Kraków jako jedna że stolic naszego kraju pełen jest licznych zabytków. Dzięki temu co rusz możemy się wybrać na urokliwy spacer czy przejechać dorożką. Jednak największe wrażenie robi na nas Wawel, który na dobrą oprawę możemy zwiedzać codziennie. Co prawda zdarza się, że jest tam bardzo tłoczno, to jednak warto zwiedzić cały kompleks zamkowy.

Zwiedzamy Wawel krok po kroku – co zwiedzić w Krakowie z dziećmi?

Zwiedzanie tego sporych rozmiarów kompleksu możemy sobie rozłożyć na kilka dni, dlatego też mamy możliwość kupienia kilku rodzajów biletów. Warto zwiedzanie rozpocząć od katedry zygmuntowskiej i jej podziemi, gdzie pochowane zostały szczątki królewskie, a także osób, które zasłużyły się dla naszego kraju. Następnie warto zwiedzić renesansowa część kompleksu, a także ogrody i mury zamkowe. Kolejna atrakcja jest część przebudowana za czasów zygmuntowskich, w których znajdują się przepiękne arrasy. Wawel jest też miejscem, w którym możemy zjeść pyszny i wcale nie drogi obiad A także wysłać piękne pocztówki. Warto także skorzystać z usług oferowanych przez profesjonalnych przewodników, którzy dokładnie opowiedzą nam o czasie powstania oraz funkcjach konkretnych budynków czy określonych przedmiotów. Zamek królewski w Krakowie zachwyci i nas za każdym razem. W końcu możemy również zobaczyć olbrzymie królewskie dzwony, które biją dla nas po dziś dzień.
Jeżeli chcemy dokładnie obejrzeć Wawel musimy na to poświęcić na pewno dwa lub trzy dni. Niestety tak ciekawy zabytek kultury i architektury jest bardzo wymagający względem zwiedzających. Jednak warto poświęcić ten czas, żeby zapoznać się z historią tego zamku. Co prawda wiele osób odwiedziło ten zamek w trakcie  szkolnej wycieczki. Jednak wtedy nie przykładaliśmy do tego większej uwagi, dlatego też warto zwiedzić Wawel jeszcze raz jako dorosły człowiek. Na pewno zamek królewski zrobi na nas na nowo olbrzymie wrażenie. Dlatego nie pozostaje nam nic innego jak ponownie wybrać się do Krakowa i na nowo poznać Wawel i jego okolice. W końcu na uwagę zasługują jeszcze Sukiennice czy też ołtarz Wita Stwosza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *