Jak działa zielona herbata?

Coraz chętniej sięgamy po zieloną herbatę zamiast czarnej. Wbrew pozorom nie jest to nic wyjątkowego i zdarzyło się to już w historii. Chińczycy znają jej zbawienne zastosowania i wspaniały aromat od tysiącleci. W Europie również była już kiedyś popularna, żeby następnie zostać wypartą przez czarną odmianę. Obecnie znów wraca do łask. Trudno się dziwić – to źródło witamin i wielu składników odżywczych o kluczowym dla zdrowia znaczeniu.

Jakie działanie ma zielona herbata?

Badacze wciąż odkrywają nowe zastosowania dla zielonej herbaty. Powszechnie jest stosowana jako pyszny i aromatyczny napar, który również ma sporo właściwości zdrowotnych. Dodatkowo częśto zaczęła się pojawiać również w kosmetykach o działaniu przeciwstarzeniowym i mocno odżywczym. Warto zatem stosować i czerpać z tego produktu o tak bogatym działaniu, który jest niemal powszechnie dostępny dla każdego.

Jeśli chcemy zobaczyć efekty zdrowotne picia zielonej herbaty, należy pić ją koniecznie regularnie każdego dnia. Powinna być ona spożywana codziennie w ilości przynajmniej jednej lub dwóch filiżanek naparu. Wówczas będziemy mogli cieszyć się lepszym zdrowiem i wyglądem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *