Dietetyk

Zawód:dietetyk

Dietetyk zajmuje się kwestią odżywiania ludzi i regulacją diety. Dietetyk zmienia sposób odżywiania pacjenta w zależności od jego stanu zdrowia i indywidualnych potrzeb. Dietetycy są regulowanymi pracownikami służby zdrowia posiadającymi licencję na ocenę, diagnozowanie i leczenie problemów żywieniowych.

,,Dietetyk Kielce”

Zarejestrowany dietetyk musi spełniać wszystkie specjalne wymagania akademickie i zawodowe, w tym ukończenie studiów licencjackich z akredytowanym programem żywienia, staż w zatwierdzonym placówka służby zdrowia, organizacja gastronomiczna lub agencja społeczna, a także zadowalające wyniki egzaminu rejestracyjnego. W Kielcach znajduje się kilka wysokiej klasy gabinetów dietetycznych, np. przychodnia ,,Mój dietetyk Kielce”.
Mniej więcej połowa wszystkich dietetyków posiada wyższe stopnie naukowe, a wiele z nich ma również certyfikaty w specjalistycznych dziedzinach, takich jak sport, pediatria, onkologia, alergia pokarmowa lub gerontologiczna. Po zapoznaniu się z historią zdrowia pacjenta, ulubionymi potrawami, nawykami żywieniowymi i ćwiczeniami, dietetyk pomaga pacjentowi ustalać cele i priorytety zdrowego odżywiania. Wizyty kontrolne często koncentrują się na monitorowaniu postępów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *