Poszukiwania zagubionych zwierząt

Każdy, kto miał chomika z pewnością wie, że jego znalezienie nie należało do najłatwiejszych. W tym artykule będziemy jednak mówić o zaginionych większych zwierzętach, tj. psy, koty. Zapraszamy do lektury.

NIEPRZYJEMNE DOŚWIADCZENIE

Zwierzęta są przyjaciółmi ludzi, a nawet członkami rodzin. Pomagają znieść najgorsze momenty w życiu poprzez wsparcie swoją obecnością. Nagłe zniknięcie, ucieczka ukochanego psa, kota może być bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem. Ważne jest, aby działać w takiej sytuacji stosunkowo szybko, ponieważ przestraszone zwierzę może np. uciec jeszcze dalej.

PIERWSZY KROK

Pierwszym krokiem, jaki należy zrobić w poszukiwaniach zwierzęcia jest dokładnie przeszukanie najbliższej okolicy lub miejsc, gdzie zwierzę np. już wcześniej uciekało. Czasem psy wychodzą sobie na “spacerki”, po których wracają prosto do domu – w szczególności, gdy mają jak wyjść z domu, placu. Następnie należy popytać swoich sąsiadów. Jeśli zaginął nam kot, to należy pamiętać, że lubią one się chować w najróżniejsze miejsca.

KOLEJNE DZIAŁANIA

Jeśli nasze poszukiwania nic nie dały i zwierzę po jakimś czasie nadal nie wróciło – należy wykonać następne kroki. Warto stworzyć ogłoszenie w internecie lub w formie tradycyjnej (ulotki). Jeśli mieszkasz np. w Łodzi, to możesz wpisać w wyszukiwarkę hasło znalezione psy Łódź. Możliwe, że już ktoś odnalazł Twojego zwierzaka i czeka on na odbiór. Jeśli nadal zwierzę się nie odnajdzie – warto obdzwonić najbliższe schroniska. Możliwe, że znajduje się właśnie w takim miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *