W jaki sposób golić brodę?

Niezależnie od tego, czy golimy się po raz pierwszy, czy też jesteśmy już zaprawieni w goleniu twarzy, mamy kilka wskazówek na temat tego, jak uzyskać komfortowe golenie. Golimy się prawie codziennie – a jednak, jak robić to prawidłowo, nie każdy wie. Poniżej przedstawiamy metody łatwego golenia.

 

Jak powinno wyglądać pierwsze golenie?

Po pierwsze, trzeba nawilżyć skórę, aby zminimalizować ryzyko zacięć oraz podrażnień podczas golenia. Zalecane jest golenie od razu po wyjściu spod prysznica a jeszcze lepiej pod prysznicem. Bowiem nawilżanie zmiękczy zarost, zapewniając płynniejszy poślizg maszynki. Ważne, aby użyć peelingu lub żelu do mycia twarzy, aby usunąć wszelki martwy naskórek. W ten sposób przygotujemy skórę do bardziej komfortowego golenia.

Po pierwsze, nałóż żel do golenia lub piankę i delikatnie wmasuj produkt aż do wytworzenia piany, rozprowadź ją na twarzy, aby zmiękczyć zarost. Znacznie poprawi to poślizg maszynki i pomoże ochronić skórę przed podrażnieniami, takimi jak zaczerwienienia po goleniu. Często płucz swoje ostrza. Pamiętaj, aby nie golić się bez zastosowania kremu do golenia oraz aby nie golić tego samego miejsca wielokrotnie, ponieważ może to wywołać niepotrzebne podrażnienie. Stukanie maszynką o umywalkę, nie jest dobrym rozwiązaniem, bowiem ta czynność może spowodować poważne uszkodzenie precyzyjnie opracowanych części maszynki. A jak się poprawnie golić? Z włosem czy pod włos? Odpowiedź jest bardzo prosta, możemy golić się na te dwa wymienione sposoby. Zarost rośnie w wielu kierunkach, a więc dobrze jest wybrać taki kierunek golenia, który będzie dla nas najbardziej komfortowy. Na pewno zaawansowana maszynka do golenia o wielu ostrzach, pomoże zapewnić nam wygodne golenie nawet pod włos.Dobrym pomysłem, będzie również korzystanie z precyzyjnego trymera, który znajduje się w wielu maszynkach w tylnej części. Używanie trymera, jest na tyle wygodne, bowiem jest on w stanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, takich jak obszar pod nosem, oraz dodatkowo precyzyjnie wymodelować kształt baczków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *