Odchudzanie – o czym warto pamiętać?

Wiele osób decydując się na odchudzanie się popełnia wiele błędów. Nie chodzi tylko o spożywanie produktów spoza diety, ale także próby zbyt radykalnego obcinania kalorii. Kiedy taka sytuacja może się zdarzyć i dlaczego należy jej unikać?
Radykalne diety odchudzające zazwyczaj są stosowane bez konsultacji z jakimkolwiek specjalistą. Często pozwalają one na szybką utratę kilku kilogramów, jednak potem utrata tłuszczu staje się coraz trudniejsza. Dzieje się tak dlatego, ponieważ w przypadku tak zwanych głodówek organizm spowalnia metabolizm. Z tego powodu radykalne diety odchudzające są niezalecane.

 

Znacznie lepiej jest po prostu zwiększyć spalanie kalorii na diecie standardowej. Jak przyspieszyć metabolizm? Najbezpieczniejszym sposobem jest włączenie umiarkowanej aktywności fizycznej. Takie działanie potrafi wspomóc odchudzanie znacznie lepiej niż radykalne diety. Ponadto włączenie do potraw niektórych przypraw również może mieć pozytywny wpływ na proces spalania kalorii. Przykładami są choćby imbir i pieprz cayenne. Sporadycznie przed ćwiczeniami można zastosować kofeinę. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzać z jej ilością. Kofeina pobudza organizm, dzięki czemu możliwe jest szybsze spalanie kalorii.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *