Jak wygląda dobry plan na siłowni?

Jeżeli chcemy zadbać o swoją sylwetkę, to często zaczynamy od zakupu karnetu na siłownię. Ćwiczenia tam wykonywane poprawiają ogólną naszą sylwetkę oraz poprawiają nasze samopoczucie. Jeżeli chcemy uzyskać bardzo dobre efekty w krótkim czasie warto jest realizować dobrze dobrane plan treningowy. Możemy skorzystać z odpłatnej pomocy specjalisty lub spróbować samemu. Jak rozpisać plan treningowy samemu?

 

Jak powinien wyglądać plan treningowy

Zanim rozpoczniemy układać nasz plan treningowy warto jest odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcemy uzyskać i do czego dążymy? Jeżeli mamy chudą sylwetkę i chcemy, aby była ona solidniejsza to na siłowni będziemy pracować nad zwiększeniem masy mięśniowej. W tym celu, powinniśmy odbywać treningi maksymalnie 3 razy w tygodniu, a pojedyncza sesja powinna trwać maksymalnie godzinę i 30 minut. Chodzi o to, żeby nie spalić zbyt dużo kalorii co może spowodować spadek naszej wagi oraz spowolnić przyrost masy mięśniowej. Trening powinien składać się z 3 ćwiczeń na każdą partię mięśniową i maksymalnie 8 powtórzeń.
Jeżeli chcemy schudnąć i wyrzeźbić swoją sylwetkę to powinniśmy przyjąć zupełnie inny plan treningowy. Treningi powinny odbywać się 5 razy w tygodniu i oprócz siłowni powinniśmy wykonywać ćwiczenia aerobowe takie jakie jak bieganie lub jazda na rowerze, które powinny trwać między jedną a dwie godziny. Na siłowni powinniśmy wykonywać 4 ćwiczenia na każdą partię mięśni, gdzie przy każdym ćwiczeniu minimalna ilość powtórzeń wynosi 16.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *