Menstruacja – jak radzić sobie z jej objawami?

Natura wyposażyła kobietę w zdolność dawania życia. Wiąże się z tym jednak comiesięczne krwawienie, a wraz z nim wiele innych niekomfortowych dolegliwości, które mogą znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie. Jak sobie z nimi radzić?

Menstruacja u wielu kobiet objawia się silnymi bólami brzucha, głowy czy piersi. Do innych często występujących dolegliwości należą także przyrost masy ciała, rozdrażnienie i nagłe zmiany nastroju, potocznie znane jako zespół napięcia przedmiesiączkowego. W radzeniu sobie z nasilonymi objawami menstruacji pomocne są ćwiczenia rozluźniające mięśnie podbrzusza, aromatyczne herbaty, sprawienie sobie przyjemności w postaci tabliczki czekolady czy spędzenie wieczoru z przyjaciółkami i wspólne obejrzeniu filmu. Przydatne są także różnego rodzaju lekarstwa przeciwbólowe.

Choć menstruacja potrafi utrudnić codzienne funkcjonowanie, nie musi oznaczać rezygnacji z planów. Odpowiednie przygotowanie potrafi zdziałać cuda i sprawić, że comiesięczne krwawienie nie będzie uciążliwym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *