Czy warto robić hennę?

Henna do brwi do bardzo popularny kosmetyk do użytku zarówno w salonach kosmetycznych, jak i do samodzielnego wykonania w domu. Jest stosunkowo prosty w użytku, a firmy kosmetyczne bardzo starają się, aby produkt dawał się wykorzystać samodzielnie. Na półkach w sklepie henna brwi i rzęs cena lokuje się bardzo nisko. Jest to kosmetyk stosunkowo tani, a jednocześnie spełniający wszystkie oczekiwania klienta. Produkty bardziej profesjonalne są trochę droższe, ale za to dają gwarancję dobrego pokrycia brwi i rzęs. Jest wielu producentów tego produktu, którzy dają gwarancję dobrze wykonanego zabiegu i trwałości produktu. Henna jest bardzo chętnie wykonywana przez kobiety, ponieważ zwalnia to je z codziennego poprawiania makijażu, który pomimo swej wodoodporności, nie zawsze zachowuje wymagane standardy.

Co daje henna?

Henna nie skleja włosków, dlatego wygląda dużo lepiej niż po skorzystaniu z maskary do rzęs, która nie zawsze dokładnie rozczesuje włoski. Henny występują w wielu ciekawych kolorach, oprócz najbardziej tradycyjnej czarnej, brązowej i grafitowej na rynku pojawiły się: granatowa, kasztanowa, czerwona i fioletowa. Są doskonałą alternatywą dla kobiet lubiących ekstrawagancki, niepowtarzalny wygląd. Dobrze położony barwnik powinien utrzymywać się przynajmniej przez trzy tygodnie, wszystko zależy od rodzaju i podatności na kolorowanie rzęs i brwi.

Jak się przygotować do farbowania?

Dlatego do farbowania trzeba się gruntownie przygotować. Włosy muszą być dokładnie odtłuszczone, aby henna się dobrze trzymała. Należy również dokładnie zabezpieczyć skórę wokół oczu, tak by nie zabarwić niepotrzebnie dodatkowych elementów. Wraz z farbowaniem można przeprowadzić inne zabiegi upiększające jak na przykład lifting i laminacja rzęs. Henna daje efekt naturalności, a podkręcone rzęsy dodatkowo dodają uroku, co jest ogromną konkurencją dla sztucznych produktów używanych do ozdabiania oka. Ponieważ wiele tych zabiegów można wykonywać w domu cena usługi, dzięki temu znacznie spada, a efekt pozwala cieszyć się dłużej ładną oprawą oczu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *