Przytyłeś po zimie? Sprawdź jak zrzucić zbędny balast!

Zima to okres niezbyt przychylny dla naszej figury. Na ogół wolny czas spędzamy w domu przed telewizorem, a przy okazji więcej jemy. Mała aktywność fizyczna oraz częstsze pozwalanie sobie na małe co nieco, powoduje niestety przyrost wagi oraz więcej centymetrów w talii i biodrach. Wiosna i lato już za parę miesięcy, a my będziemy chciały ubrać nasze ulubione sukienki i dobrze w nich wyglądać. Zatem teraz jest idealny czas na zadbanie o własną figurę. Razem z FitRepublic.pl doradzimy Wam jak zrzucić zbędny pozimowy balast.

Mocne postanowienie

Każde przedsięwzięcie wymaga planu, a plan warto spisać sobie na kartce. Potraktuj swoje odchudzanie, jako projekt do zrealizowania i najlepiej podaj datę rozpoczęcia i zakończenia projektu oraz konkretnie określ zamierzone rezultaty. To pomoże ci być konsekwentną w twoim postanowieniu. Przy tym warto obrać sobie konkretny i mierzalny cel, tym celem może być ciuch, który aktualnie jest na nas za mały, a my w dniu (tutaj konkretna data) postanawiamy go założyć i ma pasować na nas idealnie. To nas zmotywuje do zrealizowania przedsięwzięcia.

Dieta i trening

Każdy dobrze wie, że aby schudnąć i jednocześnie zadbać o wizerunek własnej sylwetki trzeba zmienić nawyki żywieniowe. Nowa dieta powinna być dobrze zbilansowana z ograniczoną ilością węglowodanów i cukrów. Zatem należy jeść więcej warzyw i owoców, a mniej pieczywa białego, słodyczy i skrobi. Przy tym warto zwrócić uwagę na indeks glikemiczny. Produkty o niskim IG przyśpieszają nasz metabolizm, zaś te z wysokim niestety go spowalniają.

Czasem wystarczy zrezygnować z węglowodanów takich, jak białe pieczywo, ziemniaki i słodycze, aby schudnąć. Pamiętaj, aby jeść pięć posiłków dziennie, by twój metabolizm właściwie pracował.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, żeby zgubić nadmierne kilogramy i wymodelować sylwetkę. Należy ćwiczyć co najmniej 3 razy w tygodniu po 30 minut dla uzyskania konkretnych efektów treningu.

Aktywność fizyczna zimą

Jeżeli mieszkamy w mieście, to o ile nie uprawiamy jakieś konkretnej dyscypliny sportowej np. biegania, to mamy dość ograniczone pole manewru. Pozostają nam ćwiczenia w domu z opracowanym planem treningowym np. Ewy Chodakowskiej lub siłownia.

Na siłownie mamy do wyboru:

  • uczestniczenie w programach fitness
  • ćwiczenie samodzielne
  • ćwiczenie pod okiem wykwalifikowanego trenera

Fitness

Jeżeli nie mamy pomysłu, jak ćwiczyć, aby zgubić zbędne kilogramy, to zawsze możemy zapisać się na fitness, gdzie w grupie będziemy ćwiczyć pod okiem trenerki. To doskonałe rozwiązanie praktycznie dla każdego. Opracowany zestaw ćwiczeń fitness, pozwala spalić tkankę tłuszczową z bioder, brzuch i ud, wymodelować sylwetkę i poprawić kondycję.

Trening siłowy

Tkankę tłuszczową najlepiej spalają ćwiczenia cardio. Najbardziej popularny jest orbitek, na którym ćwiczymy większość partii mięśniowych nóg, pośladków, ud, brzucha oraz ramion. Trening na tym przyrządzie spala dość dobrze tkankę tłuszczową, ale też jest idealnym rozwiązaniem na rozgrzewkę lub poprawę własnej kondycji.

Dla osób zaawansowanych w treningach cardio, które oczekują szybkich efektów, polecam spinning. W trakcie zajęć spinningu organizm spala około 1000 kalorii w godzinę.

Ćwiczenie pod okiem trenera

Trening personalny to starzał w dziesiątkę dla początkujących na siłowni. Osobisty trener doradzi, opracuje indywidualny plan treningowy i będzie sprawował pieczę nad techniką wykonywania ćwiczeń. Co prawda jest to najdroższa wersja, bo trening indywidualny trzeba opłacać osobno, pomimo że masz wykupiony karnet na siłownie. W niektórych klubach jest dodatkowo opcja w karnetach, wliczająca trening personalny. Dlatego na początku naszej przygody z siłownią, warto skorzystać z takiego rozwiązania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *