Wiosenne i letnie kwiaty na ślubie

Kwiaty na ślubie to niezbędny element dekoracji. Nadają powiew świeżości, tworzą niezapomnianą atmosferę i wiążą się z wieloletnimi tradycjami. Kwiaty na ślubie to nie tylko bukiet ślubny, ale również dekoracja sali weselnej, kościoła, wianki na głowach druhen lub Panny Młodej zamiast welonu, ale także i inne dodatki.

Wiosenne inspiracje

Kwiaty wiosenne to liczna grupa wielobarwnych delikatnych pachnących roślin. Nic więc dziwnego, że tak chętnie one są wybierane przez Panny Młode na wiązanki. Bardzo często tworzy się bukiety z użyciem róż, hortensji, frezji czy piwonii. Jednak ostatnio coraz popularniejsze staje się wybieranie do wiązanek delikatniejszych niestandardowych roślin. Jeżeli planujemy ceremonie z wiosennym lub letnim motywem przewodnim i nasz bukiet ślubny tulipany i konwalie będą z pewnością oryginalnym, zachwycającym i niepowtarzalnym wyborem.

Tulipany i konwalie

Tulipany to kwiaty pasują do niemalże każdej okazji. Te delikatne, choć jednocześnie bardzo wytrzymałe kolorowe kwiaty kojarzą się przede wszystkim z Niderlandami i polami pełnymi tych różnokolorowymi kwiatami, które ciągną się przez wiele kilometrów. Co ciekawe, każdy kolor tulipana ma zupełnie inną symbolikę i znaczenie, lecz jest jedno uniwersalne – czarny środek kwiatu zawsze ma ten sam symbol – serce zakochanego, pełne pasji, namiętności i miłości.
Konwalie są uwielbiane niemal przez wszystkie kobiety. To jeden z symboli już zaawansowanej wiosny i zwiastun nadchodzącego lata. Te białe, delikatne, piękne i pachnące drobne kwiatki są idealne dla Panien Młodych, które planują swój ślub na takie miesiące, jak maj i czerwiec. Sezon na konwalie jest bardzo krótki, więc trudno się dziwić temu, dlaczego kwiat ten jest tak popularnych w tych miesiącach. Konwalie to bardzo wdzięczne kwiaty, które cudownie komponują się zarówno w bukietach ślubnych, dekoracjach, ale także i w wiankach. To kwiaty nadzwyczaj romantyczne, symbolizują czystość, szczerość, a przede wszystkim skromność i piękno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *