Internet- źródło wiedzy

Internet jest skarbnicą wiedzy. Tutaj znajdziemy niezwykle rozbudowany zasób informacji, który jest nam potrzebny w codziennym życiu.

Encyklopedie

Z jednej strony mamy encyklopedie i różnego rodzaju słowniki. Możemy korzystać z nich w wersji online i rozbudowywać swoją wiedzę. To dość wygodna opcja. Wpisujemy hasło w wyszukiwarce i nie musimy szukać odpowiedniej strony w papierowej książce.

Portale społecznościowe

Ogromne ilości informacji przekazywane są przez portale społecznościowe. Możemy tutaj znaleźć informacje o różnych osobach, ale również grupy z ogłoszeniami np. kupie psa ratlerka czy sprzedam auto. Portale społecznościowe służą bardzo często do przekazywania wielu informacji, a my nawet możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, jak potężne jest to źródło dla nas.

Blogi

Wiele osób czy firm prowadzi blogi, które mogą ubogacać naszą wiedzę w różnych dziedzinach. Dlatego też warto poszukać takich, które nas interesują. Oczywiście jedne są bardziej rozbudowane, inne mniej, ale ostatecznie każdy może dać nam dodatkową dawkę informacji.

Reklamy

Cóż, reklamy bardzo często nie są traktowane jako źródło wiedzy, jednak niewątpliwie nim są i dotyczą kwestii związanych z życiem codziennym. Dzięki nim otrzymujemy informacje, które sprawiają, że dowiadujemy się gdzie możemy coś kupić czy załatwić. To również istotne i nie można o tym zapominać.
Jak już chyba można zorientować się, źródeł wiedzy w internecie jest bardzo wiele. To my musimy tylko nauczyć się z nich odpowiednio korzystać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *