Wyjątkowo odmienna chińska rasa psa.

Ten grzywacz chiński, mało spotykany.

Któż by się spodziewał, że istnieje rasa psa o nazwie grzywacz chiński. Rasa ta jest bardzo nietypowa. Pies ten posiada jedynie sierść na głowie i na uszach. Jego wygląd ciekawy chociaż by i można było powiedzieć, że jest pozbawiony sierści na całej części. Jak i na łapkach przednich i tylnych oraz grzbiecie i podbrzuszu nie posiada futerka. Zupełnie się odznacza od pekińczyka, który jest pokryty puszystym futerkiem. Wzrost jego różni się, jak i u suczki, tak i u psa. Pies jest wyższy o kilka centymetrów. Grzywacz to mały piesek o kilkukilogramowej wadze. Najpiękniejsze okazy można zobaczyć na wystawach psów.

Grzywacz chiński i jego cena.

Grzywacz chiński to rasa psa o oryginalnym wyglądzie. Pies ten nie jest agresywny i nie należy się jego bać. Nie musi mieć założony kaganiec. W zależności od jego rodowodu cena wzrasta. Na rynku pies grzywacz chiński cena od 5000 złotych wzwyż, oferowany jest w sprzedaży.
Rasa ta występuje w kilku wersjach, zupełnie nagi grzywacz, średnio owłosiony lub całkowicie zarośnięty. Całkowicie zarośnięty wygląda pięknie, jego sierść delikatnie opada na całą część. Zobaczyć jego odmiany można w białych, czarnych i pokrytych kropkami kolorach.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że grzywacz chiński to odmiana psa, która przyszła do Europy prosto z chińskiej kultury. Rasa wyhodowana na chińskim pokarmie i wodzie, inna kultura wpłynęła na oryginalny wygląd czworonoga.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *