Mąka orkiszowa, czym ona jest

Osoby lubiące zdrowo się odżywiać na pewno wiedzą co to jest mąka orkiszowa , do czego służy oraz dlaczego warto regularnie ją stosować w swoim codziennym jadłospisie. Z tego powodu poznamy bliżej produkt spożywczy w postaci- mąki orkiszowej.

Co to jest mąka orkiszowa?

Mąka orkiszowa jest typem, który powstaje jako produkt spożywczy z pszenicy orkiszowej (ziarno orkisz). Mąka orkiszowa spożywcza jako spożywczy zawiera w sobie dużo błonnika, żelaza oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych.

Co to jest mąka orkiszowa?- ze względu na wartości odżywcze.

Mąka powstaje z orkiszu, zatem nie ma w niej naruszonych ziaren, łupiny chroniącej jądro ziarna przed wszelkimi zanieczyszczeniami pochodzącymi z gleby, wody i powietrza. Dotyczy to szczególnie samego procesu wytwarzania mąki, czyli jej mielenia. Ponadto dzięki temu jest ona pełnowartościowa odżywcza. Między innymi z tego powodu jest ona zalecana, aby włączyć ją w formie składnika stałego do codziennej diety.

Mąka orkiszowa kontra mąka pszenna -porównanie

Ziarna mąki orkiszowej bez problemu można kupić w każdym niemal sklepie, czy markecie albo na bazarze oraz w całości, oraz stosować ją jako zamiennik kaszy, czy ryżu lub makaronu.
W przeciwieństwie do klasycznej pszenicznej mąki (pszenna np. typ 480, typ 360 etc.) będącej królową w naszych polskich kuchniach, ma ona swój niepowtarzalny, charakterystyczny i aromatyczny przyjemny smak. Bywa on określany przez konsumentów w postaci: lekko słodkiego i orzechowego. W porównaniu go wobec mąki w postaci orkiszowej nie obserwujemy również charakterystycznej goryczki, jak ma to miejsce podczas spożywania mąki pszennej. Dodatkowo mąką orkiszowa w stosunku do pszennej jest mniej kaloryczna, zawiera znacznie mniej węglowodanów (jest to niezwykle istotna informacja dla diabetyków), również mąka na bazie orkiszu jest lżejsza do przetworzenia (przetrawienia) przez układ pokarmowy człowieka.

Jedzmy zdrowo i smacznie dbajmy codziennie o nasze zdrowie. Mamy je tylko jedno ma całe życie.
Zawsze lepiej jest zapobiegać niż później leczyć choroby.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *