Kupowanie przez internet bez przymierzania

Przed okresem lata siłownie i dietetycy cieszą się dużą popularnością wśród osób, które jeszcze mają trochę czasu na zrzucenie zbędnych kilogramów. Każdy pragnie wyglądać zachwycająco, kiedy przyjdą upały i będzie można pokazać trochę więcej ciała i wystawić je na słońce. W obserwacji rezultatów ćwiczeń i diety pomoże nie tylko ważenie się codzienne na wadze. Bardziej wiarygodnym źródłem informacji o naszej sylwetce jest regularne mierzenie obwodu poszczególnych segmentów ciała, nad którymi pracujemy. Jeśli jesteśmy fanami zakupów w internecie i szukamy dla siebie ubrań na różnego rodzaju stronach internetowych warto znać swoje wymiary. Jeśli przykładowo chcemy zakupić spodnie lub spódniczkę, warto wiedzieć jak się mierzy obwód pasa.

Jak się mierzy obwód pasa?

Kupowanie ubrań w internecie jest teraz wyjątkowo popularne. Szczególnie problemowe wydawać się może kupowanie spodni. Oprócz długości warto wiedzieć, jak się mierzy obwód pasa. W tym celu warto poprosić inną osobę o pomoc, dzięki czemu pomiar zostanie dokonany prawidłowo. Metr krawiecki nie powinien uciskać ciała, a jedynie do niego przylegać. Pomiar obwodu pasa należy zebrać z linii około 1 cm pod linią pępka. Trzykrotne zmierzenie, a następnie zebranie średniej pomoże ustalić wiarygodny wynik.

Jak często mierzyć?

Oczywiście warto mierzyć obwód pasa za każdym razem, kiedy kupujemy ubrania przez internet. Czasami nie zauważymy zmiany w sylwetce gołym okiem, więc warto mimo wszystko zmierzyć zamiast zamawiać na oko, a potem składać reklamację. Jeśli ćwiczymy i oczekujemy rezultatów naszych aktywności fizycznych, warto co najmniej co dwa tygodnie mierzyć obwód pasa i zapisywać, by śledzić zmiany naszej sylwetki i porównać wyniki na przestrzeni czasu. Nie warto także mierzyć po obfitym posiłku, gdyż nie jest to wiarygodny odczyt. Ustalenie sobie pory porannej jest najbardziej wskazane. Warto zadbać też o to, by stać w tej samej pozycji za każdym razem. Dzięki tym działaniom i pamiętaniu o tym jak mierzy się obwód pasa zdobędziemy prawidłową, niepodważalną informację o naszej sylwetce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *