Skuteczne i proste diety – którą wybrać?

Obecnie istnieje co najmniej kilkadziesiąt diet odchudzających. Wiele z nich ma bardzo trudne zasady, które uniemożliwiają proste włączenie ich do codziennego menu. Dlatego też osoby chcące przejść na dietę zazwyczaj poszukują prostych sposobów. Które z nich są godne uwagi?
Najprostszą dietą jest zrezygnowanie z kalorycznych produktów. Jako pierwsze eliminuje się te, które oprócz kalorii nie posiadają żadnych potrzebnych składników. Wyłączenie z diety słodyczy i białego cukru zazwyczaj przynosi dobre efekty, jeśli oczekuje się rezultatu w postaci zrzucenia kilku kilogramów.

 

Jeśli jednak kilogramów jest nieco więcej, konieczne jest włączenie bardziej radykalnych środków. Jednym z nich jest dieta 1000 kcal. Tego typu dieta jest dość prosta do wprowadzenia, ponieważ jej główną zasadą jest liczenie kalorii. Zazwyczaj jednak konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalisty, aby przejść na dietę w jak najmniej radykalny sposób. Specjalista jest w stanie pokazać, że spożywanie pokarmów o niższej wartości kalorycznej nie oznacza pustego talerza. Dietetyk zadba również o to, aby w codziennych posiłkach nie zabrakło ważnych składników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *