Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę?

W żywieniu wciąż pokutuje wiele niesprawiedliwych mitów, które sprawiają, że odchudzanie oraz zdrowe odżywianie kojarzy nam się z katorgą. Na przykład wciąż ma się świetnie mit mówiący o tym, że osoby chore na cukrzycę muszą zawsze i wszędzie stosować produkty typu “no sugar”, co nie do końca jest prawdą. Jaka powinna być ich dieta, by odczuły wyraźną poprawę stanu zdrowia?

Czy dobra dieta wyleczy cukrzycę?

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, której nie da się wyleczyć dietą, a jednak dieta jest absolutnie podstawowym przy niej zaleceniem, bez którego nie ma mowy o poprawie stanu zdrowia. Wynika to stąd, że cukrzyca bierze się właśnie ze zbyt “słodkiego” odżywiania i nadmiaru cukru we krwi. Wyeliminowanie czynnika powodującego ją, czyli cukru, spowoduje znaczną poprawę stanu zdrowia i opóźni wystąpienie powikłań. W tej chorobie ważne jest tylko to, aby obniżyć ilość podawanej codziennie insuliny do minimum i zmniejszyć ryzyko wystąpienia typowych powikłań cukrzycowych. Jest to możliwe między innymi dzięki diecie ubogiej w cukier, ale nie tylko.

Jak się żywić w cukrzycy?

Czy w cukrzycy nie wolno wcale jeść cukru? Okazuje się, że w pewnych przypadkach można, choć oczywiście w niewielkich ilościach, i w zestawieniu z innymi składnikami odżywczymi. Mimo tej furtki należy pamiętać, że w cukrzycy na diecie jest się do końca życia, i im lepiej opanuje sią jej zasady, tym łatwiej będzie funkcjonować i bez większych wyrzeczeń, i bez większych dolegliwości. Na stronie http://kieszkowska.pl/ można poznać indywidualny plan terapii cukrzycy przy pomocy diety, trzeba dodać – bardzo skuteczny plan. Dzięki niemu można uzdrowić swoje ciało nie tylko z tej choroby, ale również pozbawić go wielu ciążących problemów emocjonalnych i psychicznych, które od lat zatruwały ciało i umysł powodując ich dysfunkcje w jakimś stopniu. W cukrzycy kontroluj spożycie cukru, regularnie się badaj i nie stroń od aktywności fizycznej, a specjalnie dobrana dieta pomoże Ci osiągnąć założone cele żywieniowe i poczuć się o wiele lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *