Czy stosujesz zioła na gardło? Może czas zacząć

Ze względu na to, ze letnia pogoda nas nie rozpieszcza, to wiele osób ma problemy z bólem gardła. Niestety pierwsza nasza myślą jest sięgnięcie po apteczne specyfiki. Jednak czy zawsze musimy to robić? W końcu to kolejny stos tabletek, który bierzemy do ręki. A może wystarczy sięgnąć po sposoby na bolące gardło, które stosowały nasze babcie. Warto poznać zioła na gardło, które pomagają od wieków.

Jakie zioła są najlepsze

Warto wykorzystać tymianek, rzepik, szałwię, z których można zrobić płukankę. Tymianek to doskonałe źródło olejku tymolowego, flawonoidów i witamin (C i z grupy B), zawiera również wyjątkowo dużo fenolokwasów (działają silnie odkażająco) i triterpenów (o działaniu antyoksydacyjnym). Z tych powodów warto wykonać z niego płukankę. Kolejnym ziołem jest szałwia, która zawiera olejek eteryczny (zawiera m.in. kamforę, tujon) i flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, duże ilości witaminy B1, a ponadto PP, A i C. Działa ona silnie odkażająco. do Naparu z szałwii możemy dodać także rumianek.
Takie rozwiązania są nie tylko zdrowsze i skuteczne ale również tańsze od leków kupionych a w aptece. Jak widać zioła stosowane w naszej kuchni i od lat zbierane przez nasze babcie to wartościowe rośliny, które mogą pomóc nie tylko doprawić sos pomidorowy,, ale również skutecznie wyleczyć stan zapalny. Są one również tańsze od tradycyjnych leków dostępnych w aptekach (i to znacznie!). Do tego mamy je prawie zawsze pod ręką. Warto zastanowić się nad zamianą pudła z lekami na pudełko z ziołami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *