Jak zacząć przygodę z ćwiczeniami?

Początek nowego roku wiele osób skłania do robienia postanowień noworocznych. Dla części z nich ważne jest poprawienie swojej aktywności fizycznej – po prostu ruszenie tyłka z kanapy. Z tego też względu siłownie w styczniu praktycznie zawsze są przepełnione i ciężko znaleźć odpowiedni dla siebie sprzęt do ćwiczeń. Ja jednak znalazłam na to sposób. Zdecydowałam, że regularne ćwiczenia zacznę od jednego sprzętu i to w domowych pieleszach.

Jak zacząć przygodę z ćwiczeniami ?

Ja na przykład nie lubię ćwiczyć w zbyt dużym tłoku. Bardzo źle się z tym czuję. Postanowiłam więc wybrnąć z sytuacji, gdzie siłownie tym ponoworocznym czasie są przepełnione. Po prostu kupię jakieś wyposażenie siłowni używane ! Tak, dobrze czytacie. Uważam, że na rozpoczęcie przygody z regularnym podejściem do ćwiczeń nie ma potrzeby kupowania nowego sprzętu, ten używany też się sprawdzi. Wydamy przy tym mniejszą ilość pieniędzy, które będziemy mogli zainwestować… oczywiście w zdrowe żywienie!

Jak znaleźć używany sprzęt ?

Głównym problemem może być znalezienie odpowiedniego sprzętu. Ja postanowiłam znaleźć go na portalach z ogłoszeniami z mojej okolicy. Wpisując do wyszukiwarki frazę: wyposażenie siłowni używane wyskoczyło mi kilka interesujących ofert. Jeszcze do końca nie zdecydowałam jaki sprzęt konkretnie zakupię, ale mam wrażenie, że rowerek stacjonarny jest dla mnie wprost stworzony. Teraz muszę tylko go kupić i zacząć regularnie ćwiczyć. A jak mi się nie spodoba, to odsprzedam!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *