Kiedy zrobić test ciążowy

Staracie się o dziecko. Nie możesz doczekać się kiedy na teście ujrzysz dwie kreski, oznaczające ciążę. Najchętniej wykonałabyś test ciążowy następnego dnia po stosunku. Jednak musisz się trochę wstrzymać. Zobacz kiedy zrobić test ciążowy kalkulator

Testy ciążowe pomagają wykryć poziom gonatropiny kosmówkowej, czyli hCG. Jest to hormon, który pojawia się w organizmie kobiety podczas ciąży. Początkowo tego hormonu jest niewiele. Dlatego też nie każdy test od razu pokazuje, że jesteś w ciąży.

Wykonanie testy ciążowego zbyt szybko nie jest dobrym pomysłem, gdyż wynik może być nie miarodajny.

Kiedy zrobić test ciążowy kalkulator

Hormon hCG pojawia się w organizmie kobiety 7-10 dni po stosunku. Nie ma więc potrzeby wykonywania testu ciążowego wcześniej. Jednak musimy pamiętać, że nadal może być za wcześnie na wykrycie ciąży.

Najlepiej test ciążowy zrobić w dniu spodziewanej miesiączki, a jeszcze lepiej 2 dni po spodziewanym terminie. W ustaleniu, kiedy dokładnie wykonać test ciążowy może pomóc kalkulator, który pomoże obliczyć ile dni po zapłodnieniu jesteś i w którym mniej więcej tygodniu ciąży się znajdujesz.

Test ciążowy warto wykonać nawet, jeśli pojawi się krwawienie. Jeśli doszło do zapłodnienia krwawienie nie musi oznaczać miesiączki, a zagnieżdżanie się zapłodnionego jajeczka w macicy.

Jeśli okres spóźnia się dwa tygodnie, a na teście masz dwie wyraźne kreski – wówczas możesz mieć 97% pewności, że jesteś w ciąży. Aby potwierdzić wiarygodność testu zapisz się jak najszybciej na wizytę do ginekologa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *