Zwierzak w domu

Pies to zwierzę, które uważane jest za najlepszego przyjaciela człowieka. Nic więc dziwnego, że bardzo często towarzyszą nam w naszym życiu.

Psy czy koty?

Wiele osób uwielbia także koty, więc ostatecznie ciężko zdecydować się, jakie zwierzaki chcemy mieć. Przecież nie będziemy mieć i psa i kota, nie przepadają za sobą. A z drugiej strony? Może właśnie czemu nie spróbować? Możemy się wahać, ale powinniśmy zdecydować się na najbardziej odpowiednie rozwiązanie. Zazwyczaj wybieramy jednego zwierzaka i prawdopodobnie częściej są to właśnie psy.

Jakie psy wybieramy?

Generalnie bardzo różne, jednak obecnie bardzo często decydujemy się na malutkie pieski, które łatwiej zmieszczą się zwłaszcza w warunkach, kiedy będą mieszkały z nami w domu. Jakie więc małe psy możemy mieć? Bardzo popularne w ostatnich latach są pinczery miniaturowe. Są to małe pieski, ale niezwykle bystre i energiczne. Do tego wierne i inteligentne. Żyją nawet do około kilkunastu lat.
Poza tym możemy zdecydować się na china japońskiego. Te psy są trochę mniej popularne w Polsce, jednak również należą do psów małych, więc prawdopodobnie będziemy z nich także bardzo zadowoleni. Czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Poza tym przecież są takie psy jak na przykład chihuahua. To także niewielkie i bardzo energiczne pieski, które będą mogły towarzyszyć nam na co dzień.
Którego więc wybrać? Przecież wszystkie najmniejsze pieski są takie urocze. Chciałoby się mieć je wszystkie, ale nie zawsze się tak da. Warto podejść do wszystkiego z rozsądkiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *