Odżywki i substancje na odżywki na redukcję i rzeźbię

Jeśli chodzi o odchudzanie, dieta wysokobiałkowa może mieć silne korzystne efekty. Obejmują one niższy poziom hormonów głodu i łaknienia, zwiększone uczucie sytości, a nawet większą liczbę spalonych kalorii. Kiedy budujesz budynek, potrzebujesz odpowiednich materiałów – to samo dotyczy budowania mięśni. Podczas gdy ćwiczenia oporowe są częścią planu, przyjmowane przez Ciebie składniki odżywcze muszą zapewniać odpowiedni materiał do tworzenia nowych włókien mięśniowych. Białko jest jednym z głównych składników odżywczych, których organizm używa do tworzenia i naprawy włókien mięśniowych. Kiedy próbujesz wzmocnić sylwetkę, białko może mieć kluczowe znaczenie do osiągnięcia sukcesu. Ludzie powszechnie stosują serwatkę jako suplementację, obok ćwiczeń oporowych, aby poprawić syntezę białek mięśniowych i stymulować wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej.

Mleko składa się z dwóch białek, kazeiny i serwatki. Białko serwatkowe można oddzielić od kazeiny w mleku lub utworzyć jako produkt uboczny przy produkcji sera. Białko serwatkowe jest uważane za kompletne białko, ponieważ zawiera wszystkie 9 niezbędnych aminokwasów, a do tego ma niską zawartość laktozy. Białko serwatkowe ma zazwyczaj w postaci proszku i dzięki temu można dodawać do płynów lub miękkich pokarmów, takich jak mus jabłkowy, lub mieszać z lodem i świeżymi owocami, aby uzyskać koktajl.

Jeśli chodzi o odżywki na redukcje i rzeźbę i składniki odżywcze oraz substancje bioaktywne, większość ludzi jest zaznajomiona z witaminami i minerałami oraz białkami, ale ma mniejszą wiedzę na temat aminokwasów. Te biologicznie ważne związki, podobnie jak witaminy i minerały, mogą w znaczący sposób wpływać na metabolizm tłuszczów i utratę wagi. Oto kilka przykładów aminokwasów, które odgrywają rolę w kontrolowaniu wagi:

Asparagina: po raz pierwszy wyizolowany i nazwany tak ze względu na obecność w szparagach, ten aminokwas zwiększa wrażliwość na insulinę, co pomaga organizmowi magazynować energię w mięśniach zamiast przechowywać ją w postaci tkanki tłuszczowej. W badaniach wykazano, że suplementacja asparaginą zmniejsza zmęczenie po intensywnym wysiłku fizycznym.

Karnityna: połączenie poszczególnych aminokwasów lizyny i metioniny, karnityna jest związkiem, którego podstawową rolą jest transport kwasów tłuszczowych do komórki, aby mogły zostać spalone jako paliwo. Karnityna może pomóc w zmniejszeniu otyłości trzewnej (tłuszcz wokół brzucha) poprzez zwiększenie dostępności kwasów tłuszczowych jako energii.
Glutamina: ten aminokwas poprawia wychwyt glukozy przez mięśnie, co może ostatecznie pomóc zmniejszyć masę tłuszczu.
Cysteina: Wykazano, że suplementacja tym aminokwasem zawierającym siarkę zmniejsza ilość tłuszczu u otyłych pacjentów. Ma również silne właściwości przeciwutleniające, które pomagają zapobiegać stresowi oksydacyjnemu (związanemu z otyłością).
Pomimo niższego profilu aminokwasy mogą mieć równie silny wpływ na ogólny stan zdrowia jak witaminy i minerały. Nasz test mikroelementów mierzy te i wiele innych mikroelementów. Wykrywanie i usuwanie niedoborów to kluczowe kroki na drodze do poprawy metabolizmu, promowania zdrowia oraz dobrego wyglądu i samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *