Jak rozpocząć przygodę z siłownią – trener personalny Szczecin

Jeśli chcesz zmienić swoje nawyki, stracić lub przybrać na wadze, przemodelować swoje ciało lub zwiększyć aktywność fizyczną, a wizyta na siłowni zawsze była przekładana na inny termin, to sprawdź koniecznie ten artykuł.

Pierwsza wizyta na siłowni

Osoby początkujące, które pierwszy raz odwiedzają siłownie lub klub fitness mogą poczuć się niepewnie w otoczeniu wyspecjalizowanych maszyn treningowych i osób, które mają większy staż treningowy. Jednak pierwsza wizyta nie musi być w takim przypadku traumą, czy negatywnym przeżyciem, które zniechęci do realizacji celu.
W natłoku wielu niespójnych informacji o doborze diety czy treningu warto wybrać się z własnym problemem do specjalisty, jakim jest trener personalny. Poradniki, wpisy czy filmy są dobre dla osób, które znają swój organizm i mają większe doświadczenie w treningu na siłowni. Jednak osoby początkujące, które nie do końca wiedzą jak reaguje ich organizm na wybrane zestawy ćwiczeń, dietę i wszelkie nawyki żywieniowe mogą minąć się ze swoim celem, jeśli polegają na ogólnych informacjach, które nie są dopasowane do ich możliwości.
Spotkanie czy trening z trenerem personalnym to przede wszystkim indywidualne i profesjonalne podejście do konkretnego przypadku. Nie od dziś wiadomo, że trening 1:1 jest bardziej wartościowy niż oglądanie godzin filmów instruktażowych czy eksperymentowanie z dietami. Dobry trener personalny to przede wszystkim osoba z wieloletnim doświadczeniem, szeroką wiedzą z zakresu treningu oraz dietetyki. Dzięki temu w szybki sposób może nas wdrożyć w odpowiedni plan treningowy, które będzie opierał się na naszych własnych predyspozycjach, celach i ograniczeniach. Pozwoli to uniknąć wielu rozczarowań czy przetrenowania, które może wystąpić podczas złego doboru planu treningowego

Brak efektów treningowych

Brak efektów treningowych mimo regularnego uczęszczania na siłownie czy klubu fitness to bardzo częsty efekt doboru nieodpowiedniego zakresu i intensywności ćwiczeń oraz niewłaściwej diety, czy regeneracji po treningu. Jeśli mimo wielu tygodni czy miesięcy ćwiczeń, twoje ciało nie zmienia się lub efekty są niewystarczające, warto skonsultować się z trenerem personalnym, który oceni oraz skoryguje trening, oraz dietę tak, by uzyskać, jak najlepsze efekty. Trening z trenerem personalnym to nie tylko kontrola poprawności wykonywania ćwiczeń, ale również motywacja i przełamywanie barier, których nie jesteśmy w stanie pokonać podczas samodzielnego treningu. Dzięki obecności trenera personalnego możemy pozwolić sobie na dużo więcej, ponieważ czuwa nad nami oko profesjonalisty w swoim zawodzie.
Warto również wspomnieć, że trener o wiele lepiej dostrzeże nasze predyspozycje czy wady w danym zakresie ćwiczeń, dzięki czemu będzie mógł na bieżąco reagować i modyfikować plan treningowy oraz żywieniowy.

Poprawa jakości treningu – trener personalny Szczecin

Brak efektów treningowych czy pierwsza wizyta na siłowni to nie jedyne powody, dla których warto wybrać konsultację czy treningi z trenerem personalnym. Wiele osób, które trenują od dłuższego czasu i mają bardzo dobre efekty, często stają przed ścianą, której nie mogą przeskoczyć i wejść na wyższy poziom. Tu z pomocą przychodzi trener, który postara się odszukać przyczynę naszej stagnacji i wprowadzić korekty w zakresie treningowym lub żywieniowym, tak by odblokować nasz progres treningowy.
Musimy pamiętać, że dobry trener, który stoi z boku i obserwuje nas podczas treningu, jest w stanie wyłapać elementy, które mogą negatywnie wpływać na naszą przemianę. Dzięki temu już na etapie treningu możemy otrzymać wskazówki, które poprawią jakość i efektywność sesji treningowej.
Jeśli szukasz dobrego trenera personalnego ze Szczecina lub potrzebujesz prowadzenia online, sprawdź koniecznie ofertę na stronie www.piotr-janicki.com, gdzie znajdziesz dużo wskazówek oraz porad z zakresu treningu i dietetyki. Na stronie znajdziesz również najważniejsze informacje dotyczące tego, jak przygotować się przed pierwszym spotkaniem oraz jaki plan treningowy czy dietetyczny wybrać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *