W zdrowym ciele, zdrowy duch

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna w życiu człowieka niezależnie od wieku. Zamiłowanie do sportu należy pielęgnować od najmłodszych lat. Regularny wysiłek fizyczny potrafi uchronić przed chorobami układu oddechowego, krążeniowego oraz pokarmowego.

 

Wpływa na poziom ogólnej sprawności, kondycji i samopoczucia na co dzień. Sport w połączeniu ze zdrowym trybem życia, odpowiednio zbilansowaną dietą i rezygnacja z uzależnień to gwarancja wysokiej formy i pokładów pozytywnej energii. Trend utrzymuje się od lat. Siłownie, kluby sportowe i baseny nie narzekają na brak klientów. Pojawiły się inicjatywy lokalne i rządowe: budowa boisk Orlik, utworzenie w szkołach klas mistrzostwa sportowego, fundusze na promocję sportu. Jedną ze szkół z oddziałami sportowymi jest SP 13 Żory. Placówka im. Olimpijczyków Polskich ma w ofercie klasę ogólnorozwojową sportową i dwie klasy specjalistyczne: piłka nożna oraz piłka ręczna. Wymogiem rekrutacyjnym jest pozytywne zaliczenie testów sprawnościowych.

Rekrutacja do szkoły sportowej

Zadania egzaminacyjne mają pomóc w ocenie motoryki, techniki i wytrzymałości dziecka. Do klasy piłkarskiej mogą startować zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Niezbędnym jest otrzymanie stosowanego oświadczenia lekarskiego. Tylko dzieci z orzeczeniem o bardzo dobry stanie zdrowia zostaną dopuszczone do procedury rekrutacyjnej i podejdą do egzaminu praktycznego. Poza chęciami pociechy i dokumentacją medyczną niezbędna będzie pisma zgoda rodziców na przyjęcie dziecka do szkoły mistrzostwa sportowego. Po zakończeniu nauki w placówce nieliczny zdecydują się na kontynuowanie kariery, ale wszyscy zachowają pasję do aktywności fizycznej i zdrowe nawyki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *