Najdroższe perfumy – sprawdź, czy są oryginalne

Niektórzy potrafią wiele sobie odmówić, aby kupić flakonik oryginalnych perfum, które kosztują często po kilkaset złotych. Nieraz zdarza się, że rezygnują z innych zakupów, aby móc pozwolić sobie na taką dozę luksusu. Czym jest to spowodowane i gdzie tkwi tajemnica pożądania zapachów od znanych kreatorów?

Sekrety oryginalnych perfum

Być może jest to kwestia ich trwałości, czy oryginalności i głębi – kilka razy tańsze odpowiedniki znanych perfum, składające się po części z tych samych składników, nie mają jednak takich, prawie magicznych właściwości. Być może jest to kwestia jakichś sekretnych składników, a może to siła oddziaływania logo i znanej nazwy, która sama powoduje, że perfumy te są oceniane lepiej niż inne, mniej znanych marek. Branża perfumiarska generuje spore dochody i dzięki takim przekonaniom u wielu ludzi nie zanosi się na to, aby miało się to jakoś szybko zmienić. Producenci zaś idąc za ciosem, wypuszczają coraz to nowsze zapachy i prezentują je żadnym nowości klientom, którzy chętnie sprawdzają te nowinki.

Sprawdzanie oryginalności perfum

Jeśli decydujemy się na zapach perfum za niemałą kwotę, na pewno zależy nam na tym, żeby miały one obiecywane przez producenta właściwości. Jak sprawdzić, czy nasz zapach jest w 100% oryginalny? Są na to sposoby. Po pierwsze możemy porównać bardzo dokładnie wszystkie napisy zamieszczone na butelce z tymi przedstawionymi na stronie producenta. Czasami różnica między podróbką a oryginałem tkwi w detalach dotyczących flakonu. Inaczej może wyglądać zakrętka, a całość sprawiać wrażenie mniej foremnej i dopracowanej, niż w przypadku oryginału. Dużo może powiedzieć też numer seryjny perfum, który znajduje się zwykle na naklejce na dnie buteleczki albo na dnie kartonu. Na specjalnej stronie w internecie można go przepisać i rozkodować – każda cyfra ma tam bowiem znaczenie i można dzięki niej odczytać datę produkcji perfum. To pozwala nie tylko potwierdzić ich oryginalność, ale i sprawdzić, czy są świeże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *