Najlepszy czas na pokrojenie i podanie tortu

Wybór menu weselnego może być trudny, ale wybór tego, co jest na deser, jest prosty: Sowa Tort weselny! A czego nie można pokochać w słodkich wyrobach cukierniczych, które podwajają się w Twoim wystroju – zwłaszcza, gdy często zdarza się, że jest to jedna z niewielu rzeczy, które panna młoda pamięta jeść w dniu ślubu. Ale jeśli ten pierwszy kęs będzie jedną z pierwszych rzeczy, które zjadłeś w ciągu kilku godzin, pytanie brzmi: kiedy należy kroić tort weselny? Oto kilka pomysłów od naszych ekspertów.

Wedle tradycji

Tradycyjnie tort na weselu kroi się, gdy obiad dobiega końca, ale zanim państwo młodzi udają się na parkiet, aby po raz pierwszy zatańczyć. To świetny sposób, aby poinformować, że impreza się wkrótce rozpocznie, a także powiadomić starszych gości, że mogą wrócić do domu, jeśli nie planują pozostać do końca przyjęcia.

Sam wybierz odpowiedni moment

Oczywiście ten czas nie jest ustalony. Możesz na przykład pokroić ciasto jako wstęp do dowolnego zestawu tanecznego. Wybierasz się prosto z wielkiego wejścia na swój pierwszy taniec, zanim sałatki zostaną podane? Możesz zakończyć taniec i skierować się prosto do stolika. Wczesne krojenie ciasta jest również świetną opcją, jeśli planujesz, aby plasterki ciasta były nakładane na talerze i podawane gościom w ich miejscach: im wcześniej pokroisz ciasto, tym szybciej personel gastronomiczny może go pokroić i podać co oznacza, że będzie mógł przenieść go na stoliki gości, zanim zaleją parkiet.

Jako dodatkowy bonus oznacza to, że Twój fotograf będzie mógł uchwycić chwilę bez potrzeby dodawania dodatkowej godziny do swoich usług, dzięki czemu możesz bardziej strategicznie zaplanować czas, w którym będą na weselu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *