Potrzebujesz tej witaminy aby twój układ nerwowy pracował prawidłowo

Prawidłowo funkcjonujący układ nerwowy to podstawa zdrowego organizmu. Jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu powinniśmy włożyć w nie trochę wysiłku. Jest coś, co możemy dla siebie zrobić. Warto pamiętać, że aby ten układ dział prawidłowo niezbędna jest nam witamina b3. Zamiennie używa się również nazwy witamina pp czy popularniej niacyna. Należy ona do witamin z grupy b, jednak do tej pory jest stanowczo niedoceniana. Może mieć zbawienny wpływ na nasz organizm i układ odpornościowy.

Źródła niacyny

Niacyna w czym ją znajdziemy. Nie trzeba długo szukać produktów bogatych w niacynę. Każdego dnia większość z nich ląduje na naszym stole. Są to znane nam wszystkim produkty takie jak ziemniaki, kasza jęczmienna, mięso z kurczaka, indyka czy wieprzowina. Warto również czasami pochrupać orzeszki ziemne. Możemy również sięgnąć po gotowe suplementy dostępne na rynku. Powinniśmy wtedy skonsultować dawkę z lekarzem lub farmaceutą. Nadmiar witaminy b3 może być dla naszego organizmu szkodliwy. Najczęściej dochodzi do wystąpienia wysypki, odczuwania mdłości i wymiotów.

W pomoże uzupełnienie niacyny

Wsparcie układu nerwowego to nie jedyny plus uzupełnienia niedoboru niacyny. Witamina ta ma bowiem szerokie oddziaływanie na nasz organizm. Dzięki niej poprawia się praca mózgu. Zyskujemy zdolność koncentracji i łatwiej opieramy się znużeniu. Jest zbawienna dla naszej skóry. Zwłaszcza jeśli cierpimy na trądzik czy przesuszoną, zaczerwienioną lub podrażnioną skórę, powinniśmy zastanowić się nad suplementacją.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *