Owoc ostropestu jest naturalnie występującym surowcem oleistym w naturze. Olej otrzymywany z rośliny nie tylko nawilża i odżywia skórę, ale także przyspiesza jej regenerację. Produkty kosmetyczne zawierające wyciągi z ostropestu również wzmacniają skórę, spowalniają m. in. procesy jej starzenia się oraz wszakże skutecznie niwelują oddziaływania szkodliwego promieniowania UV.
Mają też całkowicie odmienne zastosowania na dzień, nie kosmetyczne, a również jego działanie gastrologiczne, bardzo korzystnie wpływające na funkcjonowanie wątroby. Jego prozdrowotne i dobrowolne zauważone późniejsze dobroczynne działanie przyczyniło się do wzrostu popularności specyfików powstałych na bazie ostropestu plamistego.
Ostropest dobroczynny wobec wątroby i dla jej funkcjonowania
Podstawowa i wspomagające wątrobę kuracja ostropestem jest często zalecana przez wielu lekarzy specjalistów zajmujących się leczeniem patologii oraz rozmaitych dysfunkcji układu trawiennego.
Działanie specyfiku w praktyce- ostropestu w czasie profilaktyki
Najistotniejszą oraz sprawdzoną w testach klinicznych, cechą leczniczą – dot. farmakologicznego pozytywnego wpływu specyfiku na wątrobę jest między innymi tutaj jego niebywale korzystne oddziaływanie na szybciej zachodzącą regenerację komórek fosfolipidowych- wątroby. Ponadto jego działanie opiera się na przeciwdziałaniu pod kątem: odkładania się w komórkach narządu wewnętrznego warstw kolagenu. Tym samym preparat hamuje/ powstrzymuje zmiany martwicze. Mające miejsce głęboko, wewnątrz struktur wątrobowych. Dodatkowo lek na bazie tej rośliny chroni wątrobę przed działaniem czynników toksycznych, poprzez odbudowę i uszczelnianie śluzowych błoń komórkowych. Przy czym hamuje on wchłanianie się toksyn do wnętrza fosfolipidów, czyli komórek wątrobowych. Specyfik równocześnie wykazuje niezwykle łagodne, a zarazem delikatnie działania żółciopędnie.
Warto wykonać taką kurację: ,,ostropest plamisty mielony, to jej najczęściej występująca nazwa lub wykonać ją, w innej nieco wersji- pod nazwą:
kuracja ostropestem . Zwłaszcza zalecana w przypadku pacjentów, po przebytym niedawnym zapaleniu wątroby, żółtaczce, zakażeniu na tle wirusowym, po okresie długotrwałej antybiotykoterapii, zatruciu alkoholem czy grzybami. Swoje działania lecznicze ostropest zawdzięcza, dzięki obecności w nim sylimaryny.
Pamiętajmy o naszej wątrobie, mamy ją tylko jedną na całe życie.